| JamesWatson a întrebat:

Hei, din ce știu eu ceasurile se poartă pe mâna stângă iar brațarile pe mâna dreaptă. Dar xiaomi band 4?
Eu am văzut multa lume purtând-o la mâna stângă ca pe un ceas, dar ea in sine nu e o brățară?
No hate pentru cei care o poartă pe stânga/dreapta.
Am primit una cadou și nu stiu pe ce mâna să o port

1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

Smartbandul nu e nici ceas nici bratara bijuterie. In princpiu eu zic sa o porti pe mana pe care o mai protejezi, daca esti dreptaci atunci porti smartbandul pe stanga, sa o mai feresti de socuri, lovituri, zgarieturi etc. Daca esti stangaci, atunci invers, adica pe dreapta. Va funcționa la fel de bine pe ambele maini.