| anonim_4396 a întrebat:

Hei,eram azi la scoala si pur si simplu, un coleg ma sacaia infernal.Eu sunt o fire foarte calma,toti cunoscutii mei stiu asta,dar pe el pur si simplu nu-l suporta nimeni din clasa si i-am dat in joaca, nu tare, un pumn in umar.Acesta s-a enervat si a incercat sa dea cu scaunul in mine,eu m-am aparat,iar imediat,voind sa ii dau din nou un pumn in umar,i s-a nimerit in fata,iar acesta, avand ochelari, i s-au rupt.Era fix inaintea unei ore de fizica si profesoara vazandu-l,a intrebat ce s-a intamplat. Colegul a incercat sa bage o scuza ca sa ma scoata,dar eu am recunoscut,intr-un fel mintind,ca m-am intors intr-un anume fel si i-a venit in ochelari, care mai apoi, i-au cazut si s-au rupt.In fine, profesoara a sunat-o pe mama lui si a plecat acasa.Am plecat acasa si eu dupa ore,crezand ca mama lui,din fire,mai barfitoare, ar fi sunat-o, dar ea nu stie nimic.Nu stiu daca el a zis iar ceva ca sa ma scoata sau a zis ce s-a intamplat.Tin sa mentionez ca evenimentul s-a intamplat fix cu o zi inainte de o sedinta, unde 100% o sa fie discutata chestia asta si sincer,imi e frica.
Aici as vrea niste sfaturi:
Sa recunosc ce am facut,ma refer parintilor si daca da,ce as putea zice,in momentul asta chiar nu stiu ce sa le zic.
Sau la acea sedinta daca se aduce vorba,ce as putea zice?
Multumesc mult toturor, va rog, raspunsuri serioase.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa recunosti ce ai facut. Spune parintilor si cere-ti iertare parintilor colegului tau, ca-n final, esti vinovat ca i-ai spart ochelarii colegului, pentru ca chiar ai facut-o.

| Andreeush a răspuns:

Evident că trebuie să recunoști ce ai făcut.
I-ai rupt ochelarii, crezi că așa ceva se trece cu vederea?

| Crackman a răspuns:

Mergi pe blat. Daca nu se discuta torul o sa fie ok.
La ai tai momentan nu le zici nimic ca este o porcarie de eveniment.
Daca se aduce vb la sedinta spui ca este un eveniment nefericit care s-a soldat cu pierderi materiale. Daca exista pretentii o sa iti ceri scuze happy