| anonim_4396 a întrebat:

Hei.Eu acum o sa intru la liceu.Si mate eu nu stiu deloc, la examen nu stiu ce o sa fac.La romana, la simulare am luat 7.8o(slabb) si mi.e ca daca intru la un liceu naspa.o sa-mi fie rusine...mai ales ca ai mei nu vor sa ma mute.mi.e ca ii fac pe ai mei de ras.si chestii de genu`

2 răspunsuri:
| cristi1212 a răspuns:

D'asta se numeste simulare, ca sa ai timp sa vezi unde ai gresit si sa repari. Nu o sa ajungi desteapta peste noapte asa ca daca vrei note mari pune mana si invata.1

| Nickname1890 a răspuns:

Si eu am intrat la un liceu oarecum slabut si eram la inceuput si eu panicat si hotarat sa ma transfer, dar dupa aia nu am mai vrut sa ma transfer pentru ca deja imi facusem prieteni. Apoi am luat cu bine bacul chiar cu nota mare am intrat la o facultate de stat. Nu m-a afectat cu nimic liceul. Acum sa nu crezi ca a fost grup scolar. Doar un liceu mai slab, prefer sa nu dau nume.

Aceeasi materie se invata si in Sava si intr-un liceu teoretic mai slab.

Ps. si eu tot la mate am avut probleme dar am scapat facand profil filologie big grin