| GabriellaGabby a întrebat:

Hei! Imi place foarte mult de un baiat care face parte din grupul nostru de prieteni si iese mai mereu cu noi pe afara.El o place pe prietena mea, dar ea este intr-o relatie si il considera doar un prieten.Este foarte prietenos si afectuos adica se poarta frumos cu toata lumea,prietenei mele pe care o place i-a facut si cateva cadouri,o mai ia in brate,o mai pupa etc...dar si cu mine se comporta destul de frumos : mi-a dat geaca lui cand mi-a fost frig,ma mai ia in brate,ma mai ciufuleste,mai face glume pe seama mea,mi-a cerut telefonul sa se joace,m-a si pupat de cateva ori(pe obraz,dar mai eram cu cateva prietene si ne-a pupat pe toate). Odata cand o pupa pe prietena mea se uita la mine si intr-o zi mi-am facut curaj si l-am bagat in seama, l-am intrebat ceva si desi a vazut mesajul nu mi-a raspuns, cand am iesit afara a venit la mine si mi-a raspuns.Nu sunt sigura ca ma place, avand in vedere ca el este mai afectuos cu toata lumea insa vreau sa ii arat ca-l plac prin gesturile mele dar nu vreau nici sa par disperata...nu caut neaparat o relatie, vreau mai intai sa fim prieteni buni, sa-l cunosc mai bine dar nu stiu cum sa fac asta.Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| MariaMikaelson a răspuns:

Aaa. Pai in situatia asta ma aflam si eu.Pai nu prea stiu cu ce sa incep. Poti sa jucati adevar si provocare si il privoci sa iti spuna ce crede el despre tine si afli. Daca nu mereu cand te intalnesti cu el il saluti si intri in discutie cu el. Adica " ce mai faci";" ce ai mai facut azi" chesti de astea... Na sper sa te fi ajutat:*

| Alexandra56Ale a răspuns:

Sa ii spui prietenei tale ca tu stii ca luo ii place de ea si poate rezolvati problema amandoua

| Cariiii a răspuns:

Incepe sa vorbesti mai mult cu el, si daca nu iti raspunde incearca sa fii indiferenta, cand iesiti pe afara (in grup) fii mai calda cu el, incearca sa ii spui ca nu are sanse la prietena ta, dar intr-un mod in care sa nu il ranesti, cand va plimbati, stai langa el, incearca sa il prinzi de mana (asa intamplator) si daca te respinge intreaba-l "ce ai? " sau."s-a intamplat ceva?". Fa-i ochi dulci si zambeste-i :*