| dfsfwefwefwefew a întrebat:

Hei, imi spune si mie cineva un nume de medicamente anti-depresive, bune, pe care sa le pot procura de la farmacie fara prescriptie? Va rog sa ma ajutati daca stiti, fara sa ma trimiteti la psiholog, fara sa-mi explicati ca ar putea sa-mi faca rau acele medicamente, sunt si eu constient de asta, dar sigur nu imi fac mai mult rau decat imi face depresia. Pur si simplu am ajuns in momentul in care nu mai pot sa traiesc cu asta, sunt barbat, am 21 de ani si recunosc, sunt slab, in ciuda a ceea ce cred majoritatea oamenilor despre mine, sunt slab, ma confrunt cu depresia de ani buni si am ajuns la momentul in care nu mai pot sa o suport si simt ca nu mai pot sa traiesc asa! As fi in stare sa-mi zbor creierii, doar ca in continuare consider ca sinuciderea e un gest de un egoism extrem, nu vreau sa fiu atat de egoist incat sa ii fac pe toti cei care ma iubesc si pe care ii iubesc sa sufere doar pentru a-mi opri mie suferinta! Pur si simplu m-am saturat sa traiesc asa, simt ca nu mai pot sa lupt cu asta... cred ca sunt un fel de Cioran, doar ca eu sunt prost!

3 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Salut!

Acum cateva zile am dat peste stirea asta https://deprehub.ro/. Apeleaza cu incredere, fa orice sa iesi din depresie. Pastilele daca nu le iei cu recomandare, e posibil sa iti adanceasca si mai mult stadiul depresiei.

Daca nu vrei un psiholog, psihiatru, atunci incearca acel hub. Ca ceva sa se schimbe in viata ta, tu trebuie sa vrei, tu trebuie sa te schimbi. Pastilele te ajuta intr-o oarecare masura, dar daca tu nu depui efortul pentru a iesi din aceasta stare, mai ales ca esti constient de ea, atunci nimic si nimeni nu o poate face.

Succes!

| alina2k18 a răspuns:

Nu exista medicamente antidepresive fara prescriptie de la medicul psihiatru in urma unui diagnostic.
Cele fara prescriptie majoritatea sunt suplimente alimentare.
''fara sa-mi explicati ca ar putea sa-mi faca rau acele medicamente, sunt si eu constient de asta.dar sigur nu imi fac mai mult rau decat imi face depresia.''
Depresia nu se trateaza cu orice medicament si da iti pot agrava depresia, asta daca nu experimentezi si alte efecte adverse in urma tratamentului nepotrivit.
Poate tu de fapt nici nu ai depresie, medicul stie si el nu te diagnosticheaza dupa ce gasesti tu pe netwinking

| Teo29 a răspuns:

Seditivax capsule, de la Aboca