| ClumsyDeer a întrebat:

Hei lume. M-am decis să mă vopsesc blondă în vacanța asta de vară, dar faza este că eu sunt șatenă și nu știu cât de bine s-ar prinde culoarea. Eu vreau acea nuanță de blond platinat mai alb, aveți idee dacă se va prinde? :\ Menționez că am mai fost vopsită la vârfuri brunet apoi blond. o.O

Răspuns Câştigător
| AndreeAnDrEyUtZa a răspuns:

Trebuie sa te decolorezi mai intai. Vezi ca in unele cutii de vopsea sunt prafuri pentru decolorare, dar daca te duci la salon te va costa mult mai mult. Nu te sfatuiesc sa te decolorezi pentru ca iti arzi parul asa cum am facut si eu, o sa devina mai sensibil si o sa inceapa sa-ti cada.

2 răspunsuri:
| EsteraXd a răspuns:

Si eu sunt satena, si am suvite blonde, si mi s-a prins chiar bine culoarea...
Nu te-as sfatui sa te vopsesti blonda deoarece se arde parul. :/

| bubublonda a răspuns:

Eu am varfurile blonde exact acea nuanta de blond si parul meu este saten.Multa lume mi-a zis sa ma fac asa tot capul.Zic sa incerci si tu.