| Standby_Lucian_1995 a întrebat:

Hei mi-am cumparat o tigara electronica, denaia mare, de ce fasaie cand trag/ cand apas butonu, ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Păi la cât de bune sunt la ce te aştepţi, uite informeazăte şi tu să ştii şi tu din ce tragi şi ce conţine, eu unul m-am speriat prima dată, lasă-le că nu-s bune de nimic :

Avertismentul vine de la Universitatea California, care susţine că obiectele sunt de o calitate îndoielnică şi nicotina din ele este periculoasă.

Ţigările electronice au fost gândite pentru a semăna cât mai bine cu cele adevărate. În ultimii ani, ele au fost promovate drept alternativă sigură la chimicalele şi gudronul din ţigările normale. După câteva teste însă, profesorii de la Universitatea California dau alarma: conţin multe substante cancerigene şi una chiar otrăvitoare. Cu toate că ţigările electronice nu conţin tutun, ele au totuşi o substanţă ce creează dependenţă: nicotina în formă lichidă. Iată câteva problemele semnalate:

--Lichidul care conţine nicotină se scurge din majoritatea cartuşelor.

--Dispozitivul este greu de desfăcut şi de montat fără să te murdăreşti pe mâini de nicotină

-- Inscripţiile de pe cartuşele respective sunt inexistente: nu apare pe pachet data expirării, producătorul sau ce conţine.

-- Cartuşele din pachetele pe care scria că nu conţin nicotină, erau identice cu cele din pachetele pe care apărea inscripţia "multă nicotină" făcându-l astfel imposibil de deosebit în cazul amestecării cartuşelor.

Un semnal de alarmă pentru fumători a fost tras şi de cei de la Administraţia Alimentelor şi Medicamentelor din Statele Unite, care spun că ţigările electronice sunt la fel de rele ca şi cele normale.

O seară minunată!

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru Brâncuşi):

Tocmai miai stricato laughing

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru Brâncuşi):

Acu ce sa fac? am luat-o am luat-o am luat-o... nu cred cam dat 1 mil jum pe ea, app nu se mai aude fasaitu

| Brâncuşi a răspuns (pentru Standby_Lucian_1995):

Ce concluzie ai luat din cele care ţi le-am spus?

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru Brâncuşi):

Din ce mi-au spus am luat concluzua ca trebuie sa ma las de fumat dar na. pana mea

| Brâncuşi a răspuns (pentru Standby_Lucian_1995):

Eu spun dacă ai avea puţină voinţă te-ai lăsa sigur de acest viciu, ai încredere în tine şi fi sigur pe ceea ce faci!

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru Brâncuşi):

Mersi pentru sfat happy esti detreaba :d

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat