| idkwhattosay3678 a întrebat:

Hei, mi-am făcut un card la bcr, știe cineva dacă pot plăti online cu el, eu nefiind major având 15 ani

Răspuns Câştigător
| Totenkampf a răspuns:

Bineînțeles, condiția este să fie activat pentru plățile digitale. În caz că nu e și plata este respinsă, ai asistență telefonică la numărul de pe spatele cardului unde poți cere o astfel de activare.

| idkwhattosay3678 explică (pentru Totenkampf):

Mulțumesc mult

| idkwhattosay3678 explică (pentru Totenkampf):

Dar, femeia care mi-a deschis contul mi-a zis că nu pot plăti online cu el, pot decât scoate bani de la bancomat

| Totenkampf a răspuns (pentru idkwhattosay3678):

Atât timp cât este card de debit imposibil să nu funcționeze acest lucru. După cum se menționează și în pachetul magazinului la cardul pentru adolescenți:

https://www.bcr.ro/......etul-xteen

Dacă acea persoană a făcut o greșeală și ți-a facut alt tip de card cel mai bine să îți iei un tutore cu tine să te duci la bancă și să îi arăți opțiunile din pachet.