| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Mie mi-a venit menstruatia prima data pe 16 August dupa in septembrie si noiembrie. De atunci nu mi-a mai venit deloc. Este normal sa nu fie regulata sau ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca esti in primul an, sau primii 2 de menstruatie se mai pot intampla dereglari de genul.

| WaterDrop a răspuns:

Daca au trecut peste 35 de zile de la ultima, nu este normal iar cauzele pot fi multiple. Nu ai mentionat varsta insa banuiesc ca vorbim de adolescenta, iar in acest caz poate dura 1-2 ani pana sa reintre in normal, daca nu cumva vorbim despre o posibila sarcina sau alte probleme.Indicat ar fi sa consulti un doctor.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Am 13 ani

| lovecats123 a răspuns:

La început nu este regulată. Mie mi-a întârziat și 6 luni, in primul an. Și este perfect normal. După 2-3 ani de va regla. Nu ai motive de îngrijorare dar sa ai un absorbant mereu la tine, pentru orice eventualitate. Te pup.

| Hnnn a răspuns:

Poate ca din cauza hormonilor. Si mie asa imi era, deoarece eram plinuta, dar dupa ce am dat jos 2-3kg,imi venea regulat. In orice caz, nu te duce inca la doctor, esti mica inca.Stai linistita!:*

| Suciu_Alex_1991_kZwp a răspuns:

Clar ca nu e normal, ar trebui in fiecare luna :O big grin