| Stroe_Ionut_1980 a întrebat:

Hei nu stiu daca stiti dar era o fata cu un canal de Youtube nu mai cu păpuși monster high. Nu mai găsesc niciun videoclip de al ei si nu stiu nici ce nume are canalul ei de Youtube. Dacă nu ma înșel pe ea o cheama Alexia. Daca stiti cumva ce nume are canalul ei de Youtube va rog spuneti mi. Va rog din suflet.

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Categorie greșită.
Întrebare semi-irelevantă.
Gândește data viitoare când vei apăsa butonul "Pune o întrebare" că vorbești cu adulți, nu cu copii.

| Stroe_Ionut_1980 explică (pentru LPCTSTR):

Nu numai eu am comentarii de genul. Sunt mai multi care au întrebării despre monster high ok?
Daca nu stii raspunsul la intrebare nu te mai baga in seama. Si ce daca nu am respectat câteva lucruri? Sunt noua aici si am dreptul sa intreb ce vreau eu. Si de ce trebuie sa vorbeasca numai adulții? Copiii de ce nu au voie? Stai linistit/a ca nu am 8 ani.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Stroe_Ionut_1980):

Fata mea, sau... băiat(?), dacă citeai Politica de confidențialitate TPU, ai afla că vârsta minimă pe care platforma TPU o accestă este de 12 ani. De la 12 ani în jos, nu poți activa în TPU.
TPU nu răspunde pentru falsa identitate a userilor săi și nici pentru conținutul postat.
Din Politica de confidențialitate TPU, articolul legat de cum TPU administrează datele cu caracter personal, citez:
" Freeroad SRL acorda o atentie deosebita in privinta utilizatorilor minori (pana in 16 ani) care acceseza serviciile platofrmei. In acest scop, Freeroad SRL desfasoara campanii cu privire la riscurile la care sunt expusi minorii in mediul online, in parteneriat cu organisme precum Salvati Copii.

Ca reguli generale de buna practica si prevenire a potentialelor atingeri ale drepturilor minorilor, Freeroad SRL recomanda:
a) atentia parintilor cu privire la intreaga activitate a copiilor pe internet, cel putin pana la varsta de 16 ani.
b) TPU.ro monitorizeaza tot continutul postat si ia masuri de moderare daca se observa actiuni de intimidare, hartuire sau alte actiuni de atingere a drepturilor minorilor, inclusiv notificarea autoritatilor competente;
c) orice activitate cu potential de hartuire sexuala sau violenta va rugam a fi notificata la adresa contact@tpu.ro si vom analiza urgent (in maxim 24 de ore) situatia indicata;

[Aici trebuie tu să te uiți(semnat, CookieDog)] Este interzisă înscrierea minorilor cu varsta sub 12 ani.
Pentru minorii cuprinsi intre 12 si 16 ani (neimpliniti), TPU.ro solicita acordul parintilor/tutorelui in vederea inscrierii. Se solicita la inscriere o adresa a parintelui sau a reprezentantului legal al minorului, distincta de adresa minorului, la care acesta trebuie sa-si exprime acordul in termen de 30 de zile calendaristice.
In situatia in care parintele, sau reprezentantul legal al minorului, doreste stergerea continutului postat de acesta, se va da curs cererii de indata, cu o minima verificare a relatiei dintre cei doi pentru a evita abuzurile.
In cazul minorilor, care au implinit 16 ani se considera ca au capacitate partiala de exercitiu in privinta chestiunilor civile si se considera consimtamantul prezumat al parintelui sau reprezentantului legal in astfel de situatii. Solicitam insa parintilor sau reprezentantilor legali sa continue observarea activitatii minorilor in mediul online, iar daca observa nereguli, sa ne contacteze pentru a gasi acele masuri care sa garanteze securitatea online si buna dezvoltare psihologica a copiilor. "