| EleonorM a întrebat:

Hei, salut TPU!
Mi-au luat parintii de craciun un Samsung galaxy s 2. Toate bune si frumoase pana acum cateva saptamani tatal meu ma pune sa-i dau fratelui meu mai mic (de 7 ani), telefonul ca sa se joace. Tatal meu nu intelege ca deja mi-a scapat telefonul de 2 ori, mi-a zgariat ecranul (am folie de protectie pe care o schimb o data pe luna insa este o folie ieftina care nu face fata). Pur si simplu eu tin la telefonul asta (mai ales ca e si primul meu smartphone), iar fratele meu profita. Tatal meu spune ca atunci cand apare galaxy s 3, o sa mi-l cumpere pe ala, dar pana atunci mai e. Ce pot sa fac ca sa nu-l mai las pe fratele meu sa nu se joace pe telefon?

3 răspunsuri:
| mamatatasibunica a răspuns:

Asa patesc si eu.ar trebui sa ii spui asa:tata, tu ai dat bani pe telefonul asta, si eu am grija de el. fratele meu este mic si nu stie ce inseamna un lucru scump, si pentru mine inseamna mult.si cand ti-l mai cere fratele tau ii spui ca e la incarcat, din astea, iar daca incepe sa se duca la parinti sa le spui ca atuci cand o sa fie si fratele mare o sa-si dea seama de valoarea acestor obiecte.

| Lovegaming a răspuns:

A aparut deja s3.winking

| SonataArctica a răspuns:

Si eu am un Iphone 4s.
Si am o sora mai mica(coincidenta face sa aiba tot 7 ani).
I-am instalat cam 20 de aplicatii pentru fetite, pe care le-am pus intr-un dosar.happy.
Cand scriu, sau sunt plecata, pe ea nu o intereseaza jocurile alea complicate sau agentul Siri.laughing.
L-a scapat si ea pe jos si n-a patit nimic.Sa mentionez ca pentru protectie am dor un bumper.
Nu sunt mare an Apple,si nu vreau sa fac publicitate, dar vreau sa-ti atrag atentia ca e si el mic, curios. Vorbeste-i frumos, spune-i sa abia grija de el, si instaleaza-i cateva aplicatii.:3.
Sper ca te-am ajutat!happy.