| jhgdkjszf a întrebat:

Hei! Stau cam prost cu increderea de sine sad ce as putea sa fac? :* Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte important sa te descoperi pe tine.Sa-ti afli calitatile, defectele.
Sa le analizezi, iar mai apoi, sa-ti accentuezi calitatile (din punct de vedere fizic).
Nu te mai subestima, critica.
Gandeste pozitiv.Asta inseamna, sa renunti la pesimism si sa vezi lucrurile otsaruca mai roz happy
Fa ceea ce iti place.
Imbraca-te cum iti place, simte-te bine in pielea ta.Lasa-i pe ceilalti sa vorbeasca.Multi o fac,ca sa nu taca! Cunoscandu-te, stiind cum esti si de ceea ce esti capabil/a sa faci, nu vei mai pune la suflet vorbele rautacioase. Vei avea incredere in tine.

Dar, cel mai important, NU te mai critica.
(Scuze ca ma tot repet.Sunt tare cicalitoare big grin)
O seara placuta

| jhgdkjszf explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru sfat! :*

3 răspunsuri:
| vasy1997 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca esti special/a si ai ceva de facut in viata, si eu am avut candva problema asta, dar am trecut peste, BAFTA si tie :*