| Maria_Bianca_1989 a întrebat:

Hei! Sunt clasa a 8-a si nu stiu pe ce profil as vrea sa ma duc.
Pe mate-info din start nu ma duc pentru ca eu sunt cam praf la mate (am avut un profesor care nu prea facea cine stie ce). Mie nu imi place istoria, latina si nici literatura. Cu matematica si cu fizica ma inteleg cat de cat. Geografia si limbiile straine imi plac, la fel si biologia si chimia. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Aș zice să mergi la filologie dar ai spus că nu îți place istoria și literatura.
Încearcă la științele naturii.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"eu sunt cam praf la mate... Cu matematica si cu fizica ma inteleg "

ciudat, cred că nu știi nici ce știi

| Maria_Bianca_1989 explică (pentru sierra1):

Ma refer ca sunt cam praf in sensul ca noua nu stie sa explice si ne da teste si exercitii la un nivel scazut. problema e ca am si multe goluri din trecut ca nu intelesesem/am uitat.
si cand zic ca ma descurc, zic ca ma prind si stiu de cele mai multe ori. (asta cu materia de zi, ca din anii trecuti am uitat multe)
iar cu fizica: eu stiu sa fac problemele cu calcul (adica doar aplic formule) dar am probleme in a le intelege pe acelea cu desen.

| Eireann a răspuns:

Stiintele naturii

| Teo29 a răspuns:

Mergi la stiinte ale naturii, pare profilul potrivit pentru tine.

| Maria_Bianca_1989 explică (pentru Teo29):

Mersi de raspuns, cred ca acolo o sa merg