| Nustiuceusernamesamipun a întrebat:

Hei, sunt clasa a8 a..am dat examenele si am o nelamurire. Media de admitere a liceului pe profilul pe care mi-l doresc este in jur de 8, 35. Iar dupa calculele mele, as lua 8, 15. Credeti ca mai are rost sa-l trec pe lista de optiuni sau sa-mi iau gandul?
Astept sfaturi de la cei ce au mai trecut prin asta...

3 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

Da. Nu stii niciodata cine ofteaza la acel profil si ce medie are.

| isemilia a răspuns:

Trece-l. Mediile oricum vor fi diferite. Decat sa ai regrete, mai bine il pui.

| Alloneforever a răspuns:

Doar daca ala după ultimul loc nu vine și nu mai e nici unul cu media mai mare ca a ta care vrea pe profilul ala