| anonim_4396 a întrebat:

Hei, tocmai trec printr-o despartire, eu m-am despartit de prietena mea chiar daca o iubeam nebuneste,nu am mai rezistat sa zicem ca isi cam facea de cap chiar daca era cu mine,sa revenim, am tinut enorm la ea ai am avut curajul sa ma despart de ea, cum as putea sa trec peste sa uit sa o uit? Vreau si eu un sfat.

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar gandeste-te ca in lumea asta mare, se despart oamenii mai ceva ca... (ceva mare oricum). Cum au trecut toti peste? Oare exista o solutie pentru asta? Nu.

Fiecare a trecut peste cu ajutorul timpului, altfel nu ai cum. O sa te gandesti iar si iar la ea, dar in timp o sa uiti. Nu prea avem cum sa te ajutam la astfel de cazuri. Ai un prieten cu care sa iesi? De obicei un astfel de prieten te ajuta sa pierzi timpul si sa uiti de fete.

| Andreeush a răspuns:

Caută-ți o activitate cu care să îți ocupi timpul.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

O varianta bună e să ieși în oraș să socializezi.

| Andra9pk a răspuns:

Stii cum merg lucrurile la voi ca baieti nu? laughing
Cauta 'alta'.
"Rana" lasata de o persoana se poate vindeca,cu ajutorul unei alte persoane.
Trebuie sa mergi mai departe, gandeste-te ca nu tu esti cel care a pierdut.
Meriti sa fii respectat,iubit si sa poti avea incredere in persoana de langa tine.
Esti tanar,ai o viata inainte. femei sunt cu miile. Tu sa fii dispus sa lasi ceea ce a fost in trecut, in trecut.
Distreaza-te, ocupa-ti timpul, iesi cu prietenii, cunoaste alte fete si va fi totul bine.