| Zdgb a întrebat:

Acum aproximativ o saptamana,a intrat unu in vorba cu mine pe facebook,prima data nu l-am bagat in seama si asa pentru ca mi se parea ca avea cam mult tupeu,apoi incet,incet mi-am dat seama ca nu e asa,oricum,de atunci am vorbit intruna,bine,doar el ma cauta toata ziua,si asa, dupa 3 zile mi-a propus sa iesim in oras,nu am acceptat,el continuand sa insiste,intr-un final am acceptat,dar inainte de asta mi-a cerut numarul de telefon,nu am vrut sa-l dau,pana la urma i-am dat si am inceput sa vorbim si pe whatsapp,mesaje si alte chestii,vorbea foarte frumos,si ma intreba tot timpul ce am facut in ziua respectiva si alte chestii,ma rog,dragute,in ziua in care trebuia sa ne vedem,el trebuia sa plece acasa(sta intr-un alt oras,dar face facultate in orasul unde stau eu)si eu ii spusesem ca nu pot sta mult ca am treaba,m-a asteptat cand am iesit de la scoala,ne-am intanit,cat timp am stat cu el nu s-a oprit din zambit si din privit,eu sunt mai timida si cand l-am vazut m-am cam blocat si nu l-am intrebat nimic,am facut o prostie,el spusese ca nu e nimic ca v-a vorbii numai el,asta a si facut,am plecat,asteptand un semn de la el,dupa cateva ore mi-a trimis sms,spusese ca a dormit,mi se parea ceva schimbat la el de atunci,pentru ca nu mai vorbeam atat de des,i-am trimis un sms dupa cateva ore am vorbit putin,iar apoi a doua vazand ca nu mai zice nimic i-am spus ca "gata cu vorbitul? vreau decat sa-mi cer scuze pentru ieri"a raspuns dupa un timp sa stau linistita si m-a intrebat ce fac,ii raspunsesem foarte tarziu cand probabi dormea,mi-a raspuns la pranz si a vorbit ca inainte,mi-a trimis mesaje toata ziua,spre seara i-am dat eu sms,dar nu a mai raspuns, asta s-a intamplat acum 5 zile,nu inteleg ce ar putea fi,probabil ca daca este acasa,este mai tot timpul cu prietenii si altele si nu are timp de mine,dar probabil mi-ar fi spus, sau chiar nu vrea sa mai vorbim?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu a gasit la tine ceea ce cauta el de fapt, oricum nu te poti increde in necunoscuti si faptul ca zambea cand te a vazut nu inseamna mare lucru, aparentele pot fi inselatoare uneori....ai mare grija

| ElenaSA a răspuns:

Ai grija cu persoanele intalnite pe internet. Inca nu-l cunosti suficient sa stii cu cine ai de-a face. Daca nu a raspuns probabil are o problema sau nu are de gand sa-si faca relatii serioase din astfel de intalniri.

| mooska a răspuns:

Incearca sa vorbesti si tu mai mult, sai acorzi atentie mai multa.