| Scarpinici a întrebat:

Hei TPU,
Acum ceva vreme mi-am cumparat o noua pereche de role, insa as dori le schimb rotile (erau de plastic si s-au tocit, iar eu doresc silicon). Trebuie sa mentionez ca dimensiunea lor era de 76 mm. Prin absurd, credeti ca s-ar potrivi altele cu diametrul mai mic sau mai mare? Adica este batut in cuie ca noile roti pe care doresc sa le achizitionez sa fie tot de 76 mm?

2 răspunsuri:
| 7QA3 a răspuns:

De fapt, da. vezi tu, rotile sunt prinse la o anumita distanta de partea de sus a rotilei pentru a spori echilibrul ei! Totusi, cred ca ar merge si una putin mai mica, dar vei avea probleme cand vei merge! Sugerez sa optezi, cu toate astea, pentru una de 76 mm. Succes!

| patriiiii89 a răspuns:

Nuu, nu e problema de marime, adica nici foarte mici ca atinge plasticul de pamant. Echilibrul e acelasi. Bafta. fundA?