| DennySa660 a întrebat:

Am 15 ani si am 45 kg si 1.50, stiu ca ar trebui sa am 40 la inaltimea pe care o am,nu sunt grasa,adica am picioarele subtiri,dar am burta.Ce as putea face sa nu mai am, am incercat cu abdomene dar dupa cateva zile nu ma mai pot ridica din pat ca ma doare burta de la abdoamene sad Alta metoda stiti?

Răspuns Câştigător
| MariaSc a răspuns:

Conteaza si ce mananci. Daca faci sport si dupa aceea mananci tot te vei ingrasa. Si eu am avut probleme de acest gen dar am avut grija cum mananc si am mers si la kangoo jump si handbal, care m-au ajutat enorm. Ai noroc pentru ca a inceput sezonul legumelor si fructelor.
P.S: daca slabesti si dupa aceea te lasi de sport si\sau de mancat sanatos te vei ingrasa de doua ori mai mult(experienta proprie)

| DennySa660 explică (pentru MariaSc):

Mersi de sfat.Mersul pe bicicleta ajuta la burtica sau doar la picioruse? happy

| MariaSc a răspuns (pentru DennySa660):

La ambele :*

3 răspunsuri:
| 2Low a răspuns:

Corpul nu este obisnuit la efort fizic si din aceasta cauza faci febra musculara.
Cea mai buna metoda este jogging-ul. Poti scapa foarte usor de burta.
Pe viitor inainte sa mai faci abdomene fa o scurta incalzire de 5 minute + abdomenele sa le faci in serii.