| Alex00990 a întrebat:

Am 15 ani si am o frica constatnta.
Ideea e ca nu stiu de ce mi-e frica, pur si simplu simt frica in mine.
Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Maluma_Maluma_1998 a răspuns:

Dacă simți acestă frica parerea mea este ca ai facut ceva sau ai gresit cuiva cu ceva si acum nu mai ai pace interioară trebui sa rezolvi problema cu sau motivul de la care a pornit acesta frica?

| Alex00990 explică (pentru Maluma_Maluma_1998):

Nu mi-e frica pentru ca am facut ceva, mi-e frica de oameni in general, orice amenintare ma sperie si chestii de genul!

| Maluma_Maluma_1998 a răspuns (pentru Alex00990):

In acest caz ar trebui să nu iti mai fie frica de absolut nimeni intelegi trebui sa fi puternic si stapan pe propria ta persoana in acesta viata nu trebui sa iti fie frica de nimeni deoarece nimnei nu este mai presus ca tine doar încearcă să comunici mai mult cu oamnei si sa nu te mai lasi afectat de anumite cuvinte frica este un obstacol care doar tu singur il poti depăși

| Alex00990 explică (pentru Maluma_Maluma_1998):

Si cum pot face asta?

| Maluma_Maluma_1998 a răspuns (pentru Alex00990):

Păi încerca să comunici mai mult cu cei din jurul tau nu ii privi ca pe niște amenințări considerai ca niste prieteni in cazul in care simți frica atunci când ești amenintat este ceva normal deoarece toata lumea simte acest sentiment de frica de teamă sau chiar si un fior deci nu iti mai fa griji si priveste lumea cu alți ochi