| Dsmss a întrebat:

Hei, TPU! happy Am 15 ani si imi place sa citesc. Am citit cateva carti care mi-au placut enorm de mult (ex: Ultimul Cantec; Nu plange sub clar de luna love struck, Seria Amurg -superba love strucklove strucklove struck ) si in continuare as vrea tot carti de dragoste dar in care sa fie si vampiri/varcolaci... Puteti sa imi recomandati ceva de acest gen?big grin

Si inca ceva...imi plac si cartile "emotionante", care sa ma faca sa plang (la propriu big grin) puteti sa imi spuneti ce carti v-au facut pe voi sa varsati lacrimi (in timp ce o citeati), si in ce moment al cartii s-a intamplat. Multumesc mult. Dau fundita love struck happy

Răspuns Câştigător
| girl95 a răspuns:

Jane Eyre-de Charlotte Brontë:X
O plimbare de neuitat-de Nicholas Sparks
Iubire la imperfect-de Camilla Baresani
Iubire la distanta-de Maggie O Farrell
Obsesia iubirii-Pierre de Coulevain
Dragostea in vremea holerei- de Gabriel Garcia Marquez
Anna Karenina-Lev Nikolaevici Tolstoi
Maitreyi-de Mircea Eliade
Dragoste la prima vedere-Nicholas Sparks

sau cu vampiri:

Bal mascat-Melissa de la Cruz
Morti pana la apus(seria Vampirii Sudului)-Harris Charlaine
Seria Cronicile vampirilorsickde Anne Rice
1. Vampirul Lestat
2. Vampirul Armand
3. Vampirul Vittorio
4. Regina Damnatilor
5. Povestea hotului de trupuri
6. Interviu cu un vampir

Seria The Vampire Diaries -L. J. Smith

3 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Pretul Sangelui-Tanya Huff(o vei iubi daca iti plac vampirii)

| vulturas a răspuns:

Sincer la Contele de Monte-Cristo am plans cand a murit abatele Faria tatal lui Danté si ca la parasit Mercedes restul nu am plans sunt mai de fierwinking asta a fost singura si mie imi place sa citescwinking

| elenutza_3914 a răspuns:

Daca chiar vrei sa plangi cu adevarat iti recomand cartea"jurnalul"spre rusinea mea nu mai stiu cine a scris-o de e superbaaaaaaaaaaa