| Jojiza a întrebat:

Am 16 ani, momentan sunt in Spania. Trebuie ma intorc in tara singura cu avionul. Nu stiti daca e posibil ca unul dintre parinti(respectiv mama, pentru ca sunt in custodia ei ) sa faca o imputernicire pe stewardesa, astfel sa pot calatori singura?

2 răspunsuri:
| KinderRM a răspuns:

Bună.

Ce te deranjează pe tine? Vii acasă singură, genial acest lucru. Normal nu prea ai avea voie pentru că nu ai peste 18 ani şi singură nu prea cred că îţi dă voie nimeni, sau poate că sunt eu în urmă. Îţi trebuie oricum semnătura maică-tii pentru a merge cu avionul.

| gheorghe12345 a răspuns:

Ce sa faci
ai grija de tine
stai acolo unde esti