| Nataliaa2176 a întrebat:

Am 17 ani si o inaltime de 1, 60m. Am cautat si am inteles ca daca fac inot pot sa mai cresc, problema este ca mama mea nu este de acord cu asa ceva deoarece eu invat in alt oras (acasa ma duc doar la sfarsit de saptamana) si nu prea cred ca are incredere in mine. Cum as putea sa o conving sa ma lase?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 17 ani ti s-a cam incheiat cresterea si indiferent ce ai face, nu se va mai intampla nimic.
Din pacate, mostenirea genetica primita de la parintii tai, te tien al 1.60m.

Inotul te-ar fi ajutat daca te apucai sa-l practici de pe la 10 ani, acum nu te mai ajuta cu nimic, pentru ca ti s-a incheiat perioada de crestere in inaltime.

| DrGoogle a răspuns:

Daca nu vrea sa te lase la inot spune-i ca o sa te apuci de facut sex ca sa cresti.