| Alexandra3112 a întrebat:

Hei,TPU...am excursie weekend-ul asta, excursia este intr-o zona de munte...mai exact la Piatra Neamt-BICAZ, este de doua zile.Ce lucruri as putea sa îmi iau?(haine(cate?),telefon,tableta, orice ce as avea nevoie)se merita sa îmi iau tableta? FUNDA!

Răspuns Câştigător
| amaadina a răspuns:

Cel mai important este sa iti iei incaltaminte comoda si haine comode. Eu cand plec undeva prefer sa ma imbrac stil "ceapa". Adica sa am haine din ce in ce mai groase pe mine si cand imi e cald sa le dau jos, cand imi e frig, sa le pun inapoi.
In rest, te gandesti tu la ce lucruri ai avea nevoie, cam pe alea pe care le folosesti si acasa zi de zi (perie si pasta de dinti, sapun, perie de par, etc). Nu cred ca ai nevoie de prea multe mijloace electronice. Alege dintre telefon si tableta pe cel care are camera foto mai buna ca sa fii sigura ca ies poze faine! happy

3 răspunsuri:
| okays a răspuns:

Buna. Îți iei haine mai groase, dar și cateva subțiri, obiecte pentru igiena(periuța,pasta de dinti, hârtie igienica, șervețele), o carte, tableta ti-o poti lua daca ai jocuri pe ea si te tine mult bateria, apa, mancare neperisabila, aparat foto, telefonul. ce sa zic. Distracție placuta!

| nonamenohate a răspuns:

Ai nevoie de haine groase acolo.În fiecare an trec pe acolo și fiind zona de munte, chiar daca este vară..este chiar frig.Nu prea ai semnal acolo.Îți iei ce crezi tu.Este extrem de frumos La Bicaz, deci nu cred ca a să te plictisești, încât să stai pe tabletă.

| Alexandra3112 explică:

Stiu,imi iau haine "groase". Merg in fiecare an la Bistrita si stiu cum este, dar la bicaz n-am mai fost! Dintre tableta si telefon este deja logic ce o sa aleg, telefonul, mă inteleg mai bine cu el decât cu tableta. Dintre ele ambele au camera buna.Doar ca tableta o are pe fata iar telefonul are pe spate.Cred ca o sa le iau pe ambele, toata noapte ce o sa facem (eu si colega mea de camera)Sigur nu o sa ne plictisim, nici ziua si nici noapte! :*