| Anonim!!!:D a întrebat:

Hei TPUhappy am nevoie de ajutorul celor care sunt/au fost la liceu pe profilul uman-stiinte sociale. Ce materii se fac...Matematica se face.cam cate ore pe saptmana si ce nivel M? Si dupa terminarea liceului ce facultati poti urma? aaa.big grin si se poate face spaniola optional?

2 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Matematică se face, 2 ore pe săptămână, nu ai cum să scapi de ea de tot, dar e destul de simplu, gândește-te cam la ce ai făcut printr-a cincea.
Poți să dai la Jurnalism, Psihologie, Drept...

| BiancaW a răspuns:

Se fac 2 ore de Matematica,iar falcultatile pe care le poti urma sunt cele specializate pe Lb. Romana si Lb. Straine, dar nu numai asteahappy.Cat despre spaniola-optional, depinde de liceu.happy