| DewMountainDew a întrebat:

happy Am nevoie de ajutorul vostru. As vrea sa-i spun unui baiat pe care il plac, ca imi place de el, dar nu stiu cum. Il cunosc cam de 2 luni si ceva, si cand ne vedem la scoala, ma inrosesc si eu, dar si el, si ne salutam, nimic mai mult.
Va rog, cateva idei, cum as putea sa-i zic >:".[fara comentarii rautacioase]. Funda! happy

Răspuns Câştigător
| NoNameexd a răspuns:

Lasa rusinea,ca nu faci nimic cu ea,fi tare si spune-ti tie "Pana la urma ce o fi,o fi!" Nu este nici singurul baiat de pe pamant ca sa-ti fie jena sa-i zici ce simti,credee-ma e mai bine sa stie ce simti pentru el,astfel daca si lui ii place de tine, nu o sa mai fie nimic complicat. Primul pas e cel mai greu, dupa te obisnuiesti si nu o sa mai ai nici-o treaba! Multa baftaa, si nu uitaa VORBESTE CU EL, DE PIERDUT SIGUR NU AI NIMIC!:*

6 răspunsuri:
| NoNameexd a răspuns:

Paaaai,nu este greeu,vorbeste cu el pe mess sau pe facebook, si daca tot sunteti "prieteni", ii poti spune eventual ce simti pentru el, pana la urma nu ai nimic de pierdut happy. Curaj si capul sus, ca totul o sa fie bine!:*

| DewMountainDew explică (pentru NoNameexd):

Am vorbit cu el aproape in fiecare zi, dar nu am curajul blushing

| DewMountainDew explică (pentru NoNameexd):

Iti multumesc din suflet :*! i-am spus X_x ..si e foarte rusinos, e mai greu. laughing

| NoNameexd a răspuns (pentru DewMountainDew):

Lasa rusinea,ca nu faci nimic cu ea,fi tare si spune-ti tie "Pana la urma ce o fi,o fi!" Nu este nici singurul baiat de pe pamant ca sa-ti fie jena sa-i zici ce simti,credee-ma e mai bine sa stie ce simti pentru el,astfel daca si lui ii place de tine, nu o sa mai fie nimic complicat. Primul pas e cel mai greu, dupa te obisnuiesti si nu o sa mai ai nici-o treaba! Multa baftaa, si nu uitaa VORBESTE CU EL, DE PIERDUT SIGUR NU AI NIMIC!:*

| gicubezereu a răspuns:

Pur si simplu in cel mai convenabil pentru tine moment saruta.
itz dau 100procente c as mearg.

| IrinelRaducan a răspuns (pentru gicubezereu):

Daca scriai si in roaman sigur primeai funditahee hee big grin...

| tymy999tymeyuta a răspuns:

Pai ca sa-i dovedesti ca intr-adevar il iubesti ii ceri nr de tel daca te intreaba de ce ii spui ca vrei saii trimiti un sms dupa prin mesaje poti sa comunici de felul(-vii sa ne intalnim la ora....in parcul....cu rolele?)si astfel pe el il ajuta sa inteleaga ca tu chiar il iubesti! am patit-o si eu! scuze funda?