| smileforme01 a întrebat:

Hei TPU, am nevoie urgenta de ajutorul vostru. Eu am un Blackberry Curve 8520 si sunt pe reteaua frog, as vrea sa-mi activez netu' pe cartela insa nu stiu cum. Va rog sa ma ajutati cat mai repede.

1 răspuns:
| MeConstantine a răspuns:

Naspa sad Blackberry-ul 8520 sau altul nu ofera net decat daca este configurat pentru internet prin reteaua BlackBerry. Astfel eu sunt pe Orange si am si internet pentru ca am si BlackBerry si am reusit sa mi-l configurez, dar daca pun o cartela Vodafone sau Cosmote imediat mi se sterg acele setari si nu mai am net sad este urat ce fac ei stiu dar acum ce sa zic. Intreaba la ei de optiunile Blackberry si ce ai putea face.