| DAVIDANDREI222 a întrebat:

Hei TPU, am o depresie, cum pot scăpa de ea?

7 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Acest diagnostic ti-a fost pus de un medic sau doar crezi tu ca ai depresie pe fondul unor probleme personale?

| DAVIDANDREI222 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu dar simt că nu ie ceva în regulă cu mine de parcă ași fi în nesiguranță

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru DAVIDANDREI222):

Poți sa ne spui ce anume îți provoacă aceasta stare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depresie cronică.
Diagnostic: DAVIDANDREI222

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbește cu cineva de încredere despre motivele care te-au adus în această stare...sau chiar cu un psiholog. Să știi că oamenii ascultă, dar Dumnezeu vindecă.

| DenqOO a răspuns:

Psiholog

| IeaMariaAndreea7 a răspuns:

Nu,nu ai. Si daca ai aș recomanda să vorbesti cu cineva despre asta iar apoi daca e serios cu un psiholog. Depresia nu inseamna daca ai tu o săptămână rea, cu toti avem zile rele.
Zi buna!