| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Am o intrebare, dacă părinții sunt divortati, iar copiii locuiesc cu mama, tatăl mai face parte din familie? Adică se poate spune că face parte din familia copilului?

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Copii vor fi parte din familie orice varsta ar avea.

| Andreeush a răspuns:

Dacă părinții sunt divorțați nu înseamnă că pe tată copiii nu îl pot considera parte din familie.
Acum depinde de familia respectivă, de tatăl și dacă își asumă responsabilitățile față de copii.

| zurick a răspuns:

Depinde cât de mult își dorește tatăl să mai facă parte din familia copiilor,cu mama nu, nu mai formează o familie.Din punct de vedere legal este obligat să trimită pensia alimentară până copii își finalizează studiile, dar din punct de vedere al responsabilităților părintești, dacă se implică sau nu în viața copiilor, depinde doar de el.

| shrink a răspuns:

Copiii cand cresc si pleaca la casele lor, nu mai sunt din familie? sunt, asa si tatal