| 03Didy03C a întrebat:

Hei TPU, am o mica problema. E vara, de-abia asteptam sa vina vara. Eu am 2 prietene cele mai bune la 1 km respectiv 3 km distanta de mine. Si am vrut sa ne distram. Dar pe ele nu le lasa, nu stiu de ce, suntem mari acum, dar pe ele nu le lasa sa iasa in oras, sau macar aici unde stau eu sa ne plimbam. M-am saturat in casa. Am numai prieteni pe care nu ii lasa. Aici unde stau eu, nu am prieteni, doar colege nesuferite straight face. Voiam sa fie cea mai tare vara, sa ies, sa ma distrez. Dar stau toata ziua in casa, sau singura de nebuna pe strada, si nu ma ajuta deloc. Ce ar trebui sa fac? Ma simt atat de... alone. Ajutati-ma guys. crying

4 răspunsuri:
| antonika25 a răspuns:

Daca pe ele nu le lasa, de ce nu va vedeti undeva unde le lasa? Sau sa mergi tu la ele? Poti incerca sa iti fci prieteni noi, spre exemplu sa te imprietenesti cu prietenii prietenelor tale. E vara, poti face o groaza de lucruri. Daca spui ca ai colege nesuferite, cu colegii de ce nu iesi? Crede-ma, ai prieteni, deschide ochii. big grin

| 03Didy03C explică (pentru antonika25):

Am mers la o fata, am dormit la ea, dar am vrut sa iesim si zicea hai in casa, daca ma plimbam singura sa vina dupa mine, fugea dupa mine si zicea: Didy, hai in casa. Deci. Nu prea am copii pe aici unde ies eu. Dar ma gandeam sa ma duc pe la un teren de fotbal cu niste colegi. Macar cu ei sa ma distrez vara asta.

| Chapuda1 a răspuns:

Poate ar trebui sa incerci sa le spui asta. Eventual sa vorbesti cu parintii lor si sa ii asiguri ca doar petreceti timp impreuna, nu faceti cine stie ce nebunii( asta inseamna si sa fiti cumintele laughing ). In orice caz, daca nici asa nu merge, roaga-i pe parintii tai sa vorbeasca cu parintii lor.

| 03Didy03C explică (pentru Chapuda1):

Ele au parinti stricti. Cumintele? Nu mai avem 10 ani laughing Stam cminti. Dar mai ales pe fata care sta la 3 km de mine nu o lasa pe nicaieri. Parintii ei sunt cu Religia mult, si de asta.