| Ioanacrisuduna a întrebat:

Hei TPU
Am o poveste mai lunga de spus si sper sa ma ascultati si sa ma intelegeti
Deci, de cateva zile imi curgea mai multa secretie vaginala si azi seara, cand m.am dus la baie, am vazut pe hartia igienica o pata de sange foarte deschis, nu era rosu, era un fel de rosu super deschisa, abia iti dadeai seama ca e sange, dar era pe chiloti o pata mare de sange rosu inchis
Mi.am pus un tampon si de atunci a trecut cam o ora si pe tampon e foarte putin sange rosu deschis, la fel abia iti dai seama ca e sange, de atunci nu mi.a mailasa curs decat super super putin si nu stiu daca e ciclu sau daca e doar un semn ca imi va veni
Mentionez ca, e prima oara cand imi vine si ca am 12 ani, nu i.am zis mamei nimic ptc imi e rusine si frica
Deci voi ziceti ca e sange sau ca e doar un semn ca imi va veni?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Zi ma lu maica-ta si termina cu prostiile. Cine vrei sa iti vorbeasca despre asa ceva daca nu maica-ta?

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa vorbesti cu mama ta, pentru ca ea ar trebui s afie prima persoana care sa stie si sa-ti dea sfaturi legate de mentruatie, care se pare ca ti-a venit acum.

| vanilla80 a răspuns:

De ce să-ți fie rușine să îi zici mamei tale? Și ei îi vine ciclul, cine crezi că îți poate lua tampoane? Tu? Spune-i mamei tale, nu suntem doctori.

| Ioanacrisuduna explică (pentru vanilla80):

Stiu dar totusi o sa ma simt aiurea si plus ca nu stiu sigur daca e ciclu ptc ea un fel de roau super deschis spre galben pe tampon si habar n.am
Plus ca imi curge super putin
Ce sa fac?

| Ioanacrisuduna explică:

Am observat ca era de fapt mai mult o secretie vaginala cu putin sange, nu a mai curs azi, dar inainte sa ies, am observat ca iar incepuse asa ca mi.am pus un absorbant zilnic si cand am ajuns acasa avea pe el secretie cu sange
Credeti ca imi va veni curand? Ptc cineva mi.a raspuns la intrebare si mi-a zis ca mi.a venit dar asta nu e sange siau nu curge decat mai rar si putin
Credeti ca imi va veni sau ca asta e ciclul?

| Ţu_Ni_1999 a răspuns:

Da,e semn că ti-a venit