| Chanel1 a întrebat:

Hei TPU, am o problema cu încrederea in sine. Mai ales când vine vorba de corpul meu. Nu sunt nici slaba, dar nici grasa. Dar nu-mi place corpul meu. Adică am forme, talie, fund, dar am coapsele groase și le-am lucrat la sala toata vara, dar tot groase sunt. Pana și gambele sunt putin mai subțiri. Vad fete pe strada slabe și as vrea și eu sa fiu ca ele. Mi-am pierdut încrederea in mine... ce sa fac? Voi baietii ce parere aveți despre fetele cu forme?

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este cu forme si o placi este ok, daca nu are forme si o placi este iar ok. Fiecare are gusturile lui. De exemplu mie imi plac ochii unei fete si abia apoi ma uit la cum arata in rest. Daca nu imi convine privirea ea... poate sa aiba orice forma "perfecta". Trebuie sa simti ca esti pe aceeasi lungime de unda cu persoana respectiva. Ca te atrage ceva la ea si nu ma refer la fizic, daca nu este ceva chimie/legatura nevazuta intre persoane slabe sanse sa fie ceva serios. Nu ar trebui sa te preocupe atata trupul cat sa te preocupe persoana ta, cum relationezi cu ceilalti si sa fii impacata cu tine. Sa te accepti cu forme sau fara forme. Stiu fete fara forme care arata super dar si ele sunt super ca persoane. Stiu fete cu forme care sunt naspa ca persoane, nu iti vine sa-i dai mai mult decat buna ziua, desi au forme. Nu formele te fac "iubibila" ci cum esti ca persoana, in ansamblu. Nu ar trebui sa vrei sa fii ca alte fete, sa fii tu cu cel mai bun comportament si sa arati ca te accepti si te placi pe tine in primul rand. Eu sunt solid si inalt, nu vreau sa fiu precum unul care nu are fund in pantaloni, asa sunt eu si ma accept. Ala slab vrea sa fie mai solid, asa nu vei fi niciodata multumita. Lasa formele altora si vezi ca arati bine si poti atrage pe oricine asa cum esti, persoanele potrivite te vor accepta, nemultumiti se gasesc mereu dar ei nu au ce cauta langa noi.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Trebuie să te accepți așa cum ești.