| raresloveskorea a întrebat:

Am o problemă enormă: nu stiu ce limbă asiatică să învăț! Imi puteți spune ce să aleg între chineză, japoneză și coreeană? Scrieți-mi la răspunsuri doar limba. Nu vreau raspunsuri de jumate de pagina si fara sens. Multumesc! :-)

7 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut, desi este offtopic, ti-as recomanda totusi engleza, se vorbeste in orice tara.

Limbile asiatice sunt extrem de complexe si diferite. Iar scrierea este criminala. Ca sa nu mai vorbim de dialecte (mandarin, cantonez, etc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Japoneza! (o invat si eu si e mai frumoasa decât chineza)

| Voidwithin a răspuns:

Chineza.

| Lia340 a răspuns:

Japoneza

| NesSquick a răspuns:

Chineza.

| idontcareeeeee a răspuns:

Japoneză ( o poţi învăţa şi din animeuri )

| Aliaaa a răspuns:

Chineza