| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, nu grava, dar importanta. Am 18 ani si pana acum nu am avut deloc primul sarut, am incercat 2 relatii da din cauza ca mi-era prea rusine sa am primul sarut, n-a mers. Ce as putea sa fac ca sa scap de aceasta,, teama"? Credeti ca ar trebui sa merg la un psiholog? Tin sa mentionez ca sunt foarte timida din fire.

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Totul este psihologic si tine doar de tine.Degeaba mi-as raci eu sau un psiholog gura cu tine explicandu-ti ca totul este ok la un sarut, este ceva frumos si normal si n-are de ce sa iti fie frica daca tu nu vrei macar sa incerci.O viata ai, daca nu iesi din cochilie macar uneori si pentru chestii marunte atunci o traiesti degeaba.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să faci în așa fel încât să nu mai fii așa timidă.

| Sofer a răspuns:

Hai mai cu curaj cu sarutatul.

| Donsavas a răspuns:

Da,poti sa mergi la psiholog dar doar traind experiențele vieții te vor face mai încrezătoare.

Răspuns utilizator avertizat