| blablabla66 a întrebat:

Am o problema. Vreau s-o termin definitiv cu prietenul meu care merita asta cu desavarsire. Am fost 2 ani impreuna si oricat ne-am fi certat tot am ramas impreuna. Dar totul a devenit mult mai dificil, imi face multe chestii, nu ma mai inteleg cu familia lui, maicamea nu-l mai suporta iar eu nu ma mai simt fericita langa el. De-asta vreau sa termin acum ca sa nu sufar mai tarziu, stiind ca am avut alegerea de a pleca. Totusi intr-un fel mi-e greu pentru ca au fost 2 ani, stateam zilnic impreuna 24/24 si au fost multe intre noi, dar stiu ca asa e mai bine. Dar nu stiu cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el, avand in vedere ca nu am cu cine sa ies, deoarece m-am certat cu toti prietenii pentru el. Nu stiu cum sa ma abtin sa nu-l sun, chiar daca stiu ca nu merita. Da-ti-mi niste sfaturi sau spuneti-mi voi ceva. sad

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Totul e bine, durerea se diminueaza in timp, trebuie doar sa ai rabdare. Incearca sa incerci sa te apropii de prietenii tai din nou, sa-ti ceri scuze pentru ca ai gresit, sa le explici motivul si tot. Sunt sigura ca au fost si ei indragostiti macar o data in viata si inteleg ca in momentul ala ai da totul pentru persoana iubita. Daca nu, cauta-ti printre cunostinte, persoane cu care sa zic ca n-ai sau n-ai avut cine stie ce tangente si invita-le sa iesiti, si cine stie, poate o sa se formeze prietenii frumoase. Succes. :*

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu te mai lega de putinele momente in care a fost totul bine. Traieste in prezent nu in trecut. Conteaza cum e situatia acum intre voi, nu cum a fost, iar viitorul ti-l faci singura. Tu esti singura responsabila de alegerile ce le faci in viata.

| GoldenKing a răspuns:

Fa ce crezi de cuviinta.Adica daa-i ce merita daca te face sa te simti prost...suna-ti prietenii cu care te-ai certat si cere-le scuze ca te-ai certat prosteste si zi-le ca au avut dreptate(daca au avut cel putin). Sper ca te-am ajutat big grin