| Chanel1 a întrebat:

Hei TPU, am o problema. Vreau sa slabesc. De cand a plecat mama, luna trecuta, am inceput incetul cu incetul sa mananc mai putin, sa rezist tentatiilor la dulciuri, prostii, sa renunt la paine si am reusit. Am inceput sa mananc mai sanatos, sa fac sport dimineata pe stomacul gol dupa ce beau cafea si au roade. Pe 18 ianuarie plec si eu si vreau sa slabesc mai mult da e greu.

Am 1.63, 61.4 kg, forma corpului meu e para si vreau sa ajung la 55 de kg. Cand a plecat mama aveam 62.8 si ca sport fac 40 de minute bicicleta stationara si exercitii pentru abdomen si posterior. Si inca o intrebare. Exista exercitii pentru sani? Sa nu se lasa sau sa creasca? As vrea sa arat aproximativ precum Camila Mendes. E super frumoasa si arata bine.

Imi puteti spune trucuri sau alte chestii care m ar ajuta sa accelerez slabitul putin mai repede?

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Inot si cicilsm

| Andreeush a răspuns:

Du-te la sala.

| LexaEAG a răspuns:

Pai poti incerca Intermittent Fasting.Nu e o dieta sau vreo cura, este mai mult un tipar dupa care te ghidezi zilnic. Timp de 16 ore nu ai voie sa consumi niciun aliment, poti sa bei doar apa, ceai si cafea fara zahar, indulcitor, lapte sau alte porcarii.Iar in celelale 8 ore poti manca orice doresti, desi e preferat sa nu depasesti numarul de calorii de care ai nevoie zilnic, si trebuie sa mananci trei mese principale in timpul celor 8 ore.Te scapa rapid de kg in plus si te ajuta sa-ti mentii masa musculara. Daca vrei sa incerci asta ar fi bine sa cauti mai multe informatii pe net caci sunt mii de articole si videoclipuri pe aceasta tema.Cred ca este destul de usor de tinut deoarece din cele 16 ore in care nu ai voie sa mananci cel putin 8 ore dormi, deci in cel mai rau caz nu ai voie sa mananci 8 ore pe zi, lucru care nu este imposibil din punctul meu de vedere.