| CristinaCrisa6999 a întrebat:

Am probleme cu colegii mei de clasa, ce as putea sa fac ca sa sufere si ei ca mine. Vreau replici misto sau idei misto

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ce badass esti. Replici misto gen "N-ai tu valoarea mea"?

| Doub a răspuns:

CE malefic, haaahaaahaaa.
Dă-le cu ketchup pe faţăăă.
Saaau.
SAaaau.
Şi mai bine.
Aruncă în ei cu morcoviiii.
Ce suferinţă imposibil de îndurat...

(ʃƪ¬‿¬)

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Daca ai probleme cu colegii tai ar trebui sa spui asta parintilor, dirigintei dar daca nu merge cu asta eu zic sa nu le spui nimic daca sunt tonti nu-i baga in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o solutie eficienta sa-i faci sa sufere. N-o sa te simti mai bine dupa. Si eu am avut probleme si stiu din proprie experienta ca asta nu functioneaza. Tot tu o sa te simti mai rau.
Ideal ar fi sa fi tu insati si pentru asta roaga pe cineva de incredere sa te ajute sa te descoperi, daca n-ai idee inca ce iti place si ce nu. Daca esti timida mai bine reunosti asta public decat sa fi inteleasa gresit ca fiind aroganta. Poate si tu contribui la ce se intampla si nu esti destul de clara in ceea ce te priveste, lasi de interpretat. Fi sigura ca esti inteleasa inainte de toate. Empatizarea chiar da roade. Gandeste-te ca in spatele comportamentului abuziv, agresiv intotdeauna se ascund probleme pe care acei indivizi le au cu ei insisi si ca urmare cu cei din jur.

| minarose a răspuns:

Draga mea, eu iti spun din propria mea experienta ca cel mai bine e sa-i eviti.Provocandu-i nu cred ca te vei simti mai bine, din contra din ce in ce te vor enerva mai mult.Eu zic ca tu trebuie sa le arati indiferenta si incet, incet o sa se retraga adica banuiesc ca lor nu o sa le placa sa vorbeasca cu peretii.