| alissiaalexa a întrebat:

Am si eu o problema, cat de cat micuta si nu am cu cine discuta pe tema aceasta si voiam sa ma descarc aici.Eu merg pe 15 ani..stiu nu sunt asa mare..si ma cunosc cu un baiat de ceva timp..anul care vine facem 4 ani de cand ne cunoastem..Si el statea la tara..acum vreo 2-3 ani si am fost impreuna..eh nu s-a numit chiar o relatie ca eram mai mici..si nu stiam chiar asa bine cu ce se mananca..nu ca acum am fi prea mari happy..Noi am ramas prieteni si am decis sa mai incercam odata..si acum suntem impreuna de aproape 3 luni si ne iubim, intelegem, ne vedem etc.El a avut probleme cu parintii lui si nu mai locuieste acolo ci la un centru sa zic..Si mama mea nu este deloc de acord cu relatia noastra..mereu imi zice ca nu are situatie e cam singur si sa incerc sa o termin cu el.dar eu nu vreau pentru ca ne iubim foarte mult..si stau si ma gandesc ca pana la urma nu il iubeste ea, ci eu! Si mi se pare cam aiurea sa se bage ea..si sa-mi comande mie cu cine sa fiu si cu cine nu...pentru ca dragoste cu forta nu merge. tatal meu nu zice nimic de genul asta.el e de acord intr-un fel.dar ea nu.sad..Si nu stiu cum sa o fac sa inteleaga ca am trecut peste bune si rele impreuna cu baiatul acesta si vrem sa ne facem un viitor impreuna...el are 16 ani. Deci va rog fara raspunsuri rele..ca nu am nevoie.un sfat sau ceva.voi fetelor ce ati face in situatia asta ca stiu ca nu sunt singura. dupa noi ne am muta si impreuna dar daca nu ar fi mama cu tata am reusi..cred..Repede,dau fundita! O seara buna, va pup!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Si eu am cam acceasi problema cu parintii tata ma lasa si mama nu.Nu intelege de loc.La noi e putin diferit dar noi am asteptat sa fiu eu mai mare ca el are 25 ani si eu 18 ani si te sfatuiesc sa treaca timpul sa astepti sa fiti majori si o sa fie totul bine...nu renunta la el normal dar nu te lasa balta fa-o pe mama ta sa inteleaga daca nu reusesti asteapta, fi cu el pe ascuns si totul o sa fie bine, iti zic eu.Incerca sa ii explici, dai exemple de la alte fete chiar daca mintii.Nu renunta la el daca il iubesti! Deviza noastrabig grinaca nu risti nu castigi! Succes!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aveti o relatie la distanta mama ta vrea sa-ti faca un bine pentru ca va sti ca vei suferi in relatia asta si o sa termine cu durere
Si tatal tau e de acord fiindca el te vede fericita
Eu zic sa face-ti o pauza si sa lasati timpu sa treaca pana deviniti independent adica la varsta de 18 de ani

| g00dmorning a răspuns:

Pai incearca sa nu mai vorbesti cu mama ta despre asta. Probabil cu timpul o sa inteleaga si sa te lase in pace. Dar totusi ai grija cu cine esti pentru ca relatiile la distanta nu rezista si s-ar putea sa ai probleme.