| simosimiii a întrebat:

Hei TPU, am un iPhone 5S, si de 3 zile mi-a fost furat, iar eu am intrat le icloud.com pe calculator, si am activat "Blocare activare ". Ieri gasit telefonul, si pe ecran scrie " blocare activare " si imi cere sa introduc id-ul Apple si parola. Dar cand dau "inainte" imi scrie ca id-ul nu e bun pt acest dispozitiv. Daca intru de pe calculator pe contul de icloud, merge, dar pe telefon scrie ca nu-i corect. Ma poate ajuta cineva? FUNDĂ :*

1 răspuns:
| Snowbite a răspuns:

Eu in locul tau as incerca sa il conectez cu cablul de incarcare la calculator si sa tii apasat pe butonul de acasa si cel de inchidere in acelasi timp, timp de cateva secunde ( in general vreo 7-8 ).