| anonim_4396 a întrebat:

As avea și eu nevoie de puțin ajutor ))
Adicăăă...
Acuși intru in clasa a 8-a și nu știu la ce liceu să merg mai departe...
Gen chiar nu am nici o idee despre unde as putea sa merg.
Bineînțeles că pe profil uman dar nu știu la ce liceu.
Mă puteți ajuta sa îmi aleg un liceu ))?
Adicăăă...
Îmi place româna,engleza, desenul, biologia etc )) nu îmi place : franceza,muzica,...
matematica, fizica, chimia și tot ce tine de calcule )).
Îmi place să creez poezii, desene,rime, povești si compuneri.
Și cam atat.
Deci, îmi puteti recomanda un liceu?
Ps' cea mai mare medie generala a fost 9, 13 iar cea mai mica 8, 96.

Dau funda

2 răspunsuri:
| thesilentsoul a răspuns:

La filologie, faci mate pana in a 10a doar, dupa faci stiinte ale mediuliui unde ai o ora pe sapt de chimie bio si fizica combinate, dar nu te teme nu e foarte greu, in rest o sa ai parte de roman engleza, franceza, depinde si daca alegi liceul unde profilul de filo are intensiv engleza sau franceza, eu faceam 3 ore de franceza si de engleza, multe de romana ca nu facem latina...deci recoamand filo.
Cat despre liceu propriu zis intereseaza-te pe net sau de la colegi de licee bune din zona.

| ZXYU a răspuns:

Salut! Intreab-o pe mama sau pe tatal tau despre licee ei stiu mai bine deoarece pe TPU sunt copii multi care scriu licee si lucruri la
Intamplare! Eu te sfatuiesc sa te axezi pe invatat pentru Capacitate stiu ca toata lumea spune asta si e stresant dar daca inveti pentru capacitate bine nu o sa iti bati capul cu alegerea liceului! De exemplu in a 8 poate o sa iti placa matematica!