| alexutzaioana a întrebat:

Hei, TPU!
As vrea sa ma apuc de niste exercitii fizice pentru coapse si pentru abdomen... As merge la sala, numai ca, stiti si voi cum e, nu prea iti vine sa pleci de pe acasa... Mi-ati putea recomanda voi niste video-uri de pe youtube sau sa imi recomandati ceva din propria experienta? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| ItsAnne a răspuns:

Uite, și eu am încercat să fac exerciții fizice acasă pentru că (,) credeam că este mai lejer și mai bine, pentru că nu plecam nicăieri și aveam patul în care mă puteam trânti oricând, mâncarea pe care o mai puteam "ciuguli" în pauzele mele interminabile și tot așa. acasă nu te obligă nimeni să faci exercițiile, iar tu nu poți face din propria inițiativă. poate doar la început, dar pe parcurs o să-ți scadă interesul.
du-te la sală, te asigur că este mult mai bine! acolo vei găsi specialiști care vor sta cu ochii pe tine, așa că vei fi nevoită să faci exercițiile. nu din frică, ci din bun simț, pentru că vii acolo ca să faci o treabă și vrei s-o duci până la capăt. vezi? treaba se schimbă radical.
Have a nice day!