| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi, maine si vineri este în liceul meu o cutie in care poti sa lasi bilete sau scrisori anonime pentru diferite persoane pe care le simpatizezi, iar acestea vor fi livrate fiecărei persoane lunea viitoare. Este un tip pe care îl consider drăguț, doar ca singurele "interacțiuni" pe care le-am avut cu el au fost cand treceam pe lângă el sau stăteam aproape de el si se uita lung la mine laughing) Asa, întrebarea mea este daca s-ar merita sa ii las un bilețel, ceva scurt si deloc siropos. Iar daca da, cam ce as putea să scriu ca sa nu fie foarte cringe? (pentru ca deloc nu se poate laughing )

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Spune-i ce vrei, dacă vrei să îi lași un bilet trebuie scris de tine.

| Donsavas a răspuns:

Mai bine vorbesti cu el. Nu te ajuta cu nimic daca ii lasi un bilet la care nu poti primi raspuns. Nu te intimida! Nu este singurul băiat frumos sau simpatic, Cum îl vezi tu, de pe acest pământ! Sunt mai multi decat ai crede. Nu îl trata de parca ar fi singurul. Uite asa te intimidezi, gândind că atenția lui fata de tine e dumnezeiască. Nu e asa cum il vezi tu, crede ma! De multe ori ne lăsăm "orbiți" de ceva ce credem că nu putem avea sau pentru care trebuie să muncim mult.

| Suntsingle482929 a răspuns:

Ar fi ok daca i-ai lasa un bilețel, asa ai afla daca te place si el înapoi, ai putea să-i scrii ceva mai subtil. Bafta!