| anonim_4396 a întrebat:

Baietii trec peste un refuz? Daca nu iti poarta pica dupa si chiar se apropie mai tare de tine inseamna ca nu mai le pasa sau ca tot te plac? Daca trec peste si spun ca macar au incercat inseamna ca te mai plac sau ca vor trece la urmatoarea si ca deja te-au uitat?

14 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Logic că dacă îi refuzi, s-a terminat, asta dacă nu sunt proști. Ei au făcut ce a trebuit deci au puterea să treacă mai departe. Asta nu înseamnă că încă nu le ești în suflet însă tot asta nu înseamnă că se termină lumea la tine!

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Jalea e că sunt mulți idioți pe lume, chiar și pe aici apar.

| OldSoul a răspuns:

Exista feluri si feluri de baieti.
Unii trec si se detaseaza repede, altii inca spera, iar unii sufera in tacere.
Acum din ce ai spus tu, probabil te place, dar cat de mult nu am de unde sa stiu, probabil o sa aflii in functie de cat de repede incearca o relatie cu o alta tipa.
Cat despre uitat, nu e asa de simplu, nu se poate sa uiti o persoana, nu una pe care ai iubit-o, ideea de "nu a fost sa fie" e ceea ce se apropie de uitat, adic intelege ca nu merge, nu are rost sa insiste, poate nici nu esti ceea ce doreste deci trece mai departe, la "urmatoarea".

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Pai imediat dupa ce ne-am despartit (in aceeasi zi) i-a zis altei fete ca o place. Dar el a zis ca a fost doar din orgoliu si ca a glumit sau ceva. Dupa s-a intors la mine dar dupa ce fata aia l-a refuzat el s-a comportat cu ea de parca nimic nu s-a intamplat si cu mine a inceput sa fie mai distant si sa ma ignore.

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic sa incerci sa-l ignori, nu are rost sa te atasezi de ea, fie nu stie ce vrea, fie vrea doar sex, deci oricum ar fi tot tu vei avea de suferit daca vei incerca o relatie cu el, deci fii mai distanta ca e cel mai bine asa in situatia ta.

| PersonajFictiv a răspuns:

Depinde ce fel de refuz :
1)nu esti genul meu
2)tocmai m-am despartit
3)nu as iesi cu tine nici daca as fi nimfomana si tu negru
etc
Cel mai probabil se apropie mai tare ca sa incerce sa te faca sa simti ceva, ca deh, poate ii iese ca si asa nu are ce face.
"Daca trec peste inseamna ca te mai place?" Nu e asta definitia a "trecutului peste ". Daca trec peste inseamna ca deja te-au scos din joc.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Refuz ceva gen nu imi placi nu simt nimic pentru tine si nu vreau o relatie cu tine

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca mi-ar zice cineva asta,as intrerupe orice contact cu acea persoana.
Probabil vrea sa iti arata mai multe trasaturi pe care le are, vrea sa il cunosti mai bine.El inca nu a aratat "tot ce poate", de aia mai vrea sa vorbeasca cu acea fata, ca sa ii demonstreze contrariul si sa aiba sentimentul "mna, am facut tot ce am putut".

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Acum chiar si dupa vreo luna de la refuz, acel baiat o tachineaza pe acea fata. Se"lupta" cu ea si se poarta coplilaresc in prezenta ei. Ea este la fel doar ca il vede ca un prieten. El tot am impresia ca o place desi nu sunt suta la suta sigura

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, asta am spus mai sus, ca o place.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Dar va renunta vreodata la ea? Nu de alta dar eu am fost cu acest baiat si el a mai vrut sa fie cu aceeasi fata doar ca sa ma faca geloasa. Si dupa ne-am impacat si a fost bine pana cand el s-a despartit de mine si a inceput iar sa se dea la fata asta. Ea l-a refuzat din nou si el dupa vreo 5 zile s-a intors la mine. Eu l-am refuzat dar a devenit distant de mine si mai mult isi bate joc de mine. Pe cand cu ea se comporta total diferit.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca o sa renunte, daca fata aia nu o sa il vrea si tot o sa il respinga, o sa se sature si el.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Ok iti multumesc. Apropo cum va place voua baietilor sa se comporte o fata cu voi? Vorbind despre genul de baieti care sunt mereu in centrul atentiei, amuzanti si isteti. Cum ar trebui sa fie o fata?

| Clockwork a răspuns (pentru anonim_4396):

Am patit, si acum ma ignora tipa, nici in scuze nu mi-a zis. Era sa ma sinucid. Nu am trecut peste. Nu o voi face, pentru ca o iubesc