| Cduncfujndf a întrebat:

Ce îmi puteți spune și mie despre țigările electronice? Pot găsi ceva până în 70 de lei, care să fie destul de bun? Vreau să știu și cât costă substanța pentru ele și cât de mult ține!

Răspuns Câştigător
| Ana7807820 a răspuns:

Buna!
Acum un an mi-am achizitionat prima tigara electronica- Ego Aio, 100 de ron, plus lichid fara nicotina care m-a costat 32 ron (era de 100 ml, ceea ce e imens)
O tigara electronica trebuie sa aiba intotdeauna rezistente de rezerva, cablu USB daca tu nu ai, gurite din alea din care tragi (minim 2) si certificat de garantie.
Bun, acum chestia e ca era sa ma prinda mama intr-o zi cu tigara. Asa ca, de frica, am vandut-o unui coleg pe 70 de lei sa scap de orice dovada ca fumez.
Cinci luni mai tarziu, voiam din nou sa vapez. Asa ca am gasit pe net o tigara electronica asemanatoare cu cea de dinainte. Era frumusica, culoare tip fade, tipu vroia 65 de lei pe ea. Eu am zis perfect, fix ce imi trebuie. Well, mare ţeapă mi-am luat. Nu avea guriţă din care să trag, nici cutie originală, nimic. Şi nici unica rezistenţă nu era promiţătoare.
Sper să înţelegi ceva din povestea mea. Mai bine dai 100-200 de lei pe ceva care e bun cu siguranţă decat pe second hand-uri, dacă nu vrei să îţi iei ţeapă ca mine.

6 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Doar la mana a doua la banii ăștia dar nici alea grozave.

| Cduncfujndf explică (pentru mentholinks):

Eu am văzut că sunt unele la 50 de lei foarte bune, din câte am auzit, dar nu știu ce să zic despre ele. Oricum dacă comanzi de pe net găsești și la 30 de lei.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Destul de bun? Tutunul e nociv.

| Cduncfujndf explică (pentru PrintesaGumitaa):

Știu că e nociv, dar e bun. laughing

| Ana7807820 a răspuns:

A da, niste lucruri care te ajuta:
1. Lichidul cu nico costa mai mult ca cel fara nico (20 ron pe o sticluta mica, cam cat sa iti umpli tigara de doua ori, comparativ cu 15 lei cat se da pe 20-30 ml de lichid fara nico)
2. Rezistentele sunt de mai multe calibre. Cele care nu prea te ajuta sa scoti nori de fum sunt mai rezistente decat cele care te ajuta sa faci asta. O rezistenta de tip 0, 5 m-a tinut personal doua luni, comparativ cu una de 0, 2 care m-a tinut trei. Rezistentele nu sunt scumpe, dar nimeni nu vrea sa mearga lunar la smoke shop pentru asta. Cea mai ieftina rezistenta e 8 lei la mine in oras.
3. Niciodata, dar niciodata SA NU VAPEZI daca nu mai vezi lichid in container si daca tigareta e fierbinte de la uzul prea frecvent. Iti poti strica rezistenta si bateria.
4. O data la doua zile, sa iti incarci tigara pentru a o mentine in stare ok.
5. Da, vapatul e mai sanatos decat fumatul. In plamani se condenseaza cateva ore fumul asta de electronica, dupa nu mai e, comparativ cu o tigara obisnuita. Alegerea ta daca vrei sa fumezi lichid cu nico, doar ca vei fi si mai obsedat dupa.

| Cduncfujndf explică (pentru Ana7807820):

Mulțumesc, chiar m-ai ajutat mult. Sincer și eu trebuie să am grijă să nu mă prindă mama. ( sunt fată și am 15 ani ). laughing