| alexandraad a întrebat:

Hei TPU! Ce părere aveți de iubitul meu care nu mi-a luat nimic astăzi pe motiv ca nu are bani? Când se apropia ziua lui ce sa vedeți, nici eu nu aveam bani, dar am strâns și i-am luat ceva drăguț. Chiar o atenție nu se putea, o floare ceva? Putea și cu 3-5 lei. Nici nu m-am dat suparata ca ma simt prost. Cel mai tare ma enervează ca ma întreabă cei din familie ce am primit și mi-e așa sa zic ca nimic. As accepta sa zicem ca nu mi-a luat nimic, dar când ma întreabă restul... ma simt eu nasol. Urăsc perioada asta, abia aștept sa treacă!

8 răspunsuri:
| UnDiavol a răspuns:

Poate nu avea cu Adevărată trebuie să-l înțelegi puțin și pe el crezi ca nu ți-ar lua dacă avea ia mai gândește puți happy

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Nu cred ca ai de unde sa stii care e si partea lui de poveste. Te inteleg, e destul de naspa sa spui ca iubitul nu ti-a luat nimic, insa nu putem sti (cel putin noi, cei de pe TPU, tu poate da) ce s-a intamplat. Oricum presupun ca va recompensa altadata... Este si posibilitatea sa fi fost doar o scuza, insa daca simti ca te deranjeaza asta cel mai bine ar fi sa ii spui exact ce ai scris aici si sa ii explici ca pe viitor macar o floare de 3-5 lei, cum ai spus tu, ar putea sa iti ia, insa din nou, poate chiar nu avea posibilitatea la momentul respectiv, oricum, nu totul se rezuma la cadouri...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E un prost.
Câți bani nu are? Dacă mergea undeva unde se vând flori și cumpăra măcar o floare, cea mai ieftină, ce era?
Dar dacă e iubitul tău, să nu renunți la el. Cel mai bun iubit este cel pe care îl ai.

| Skarr a răspuns:

Daca merg 2 minute pe strada gasesc pe cineva care vinde martisor cu 50 bani. E doar o scuza. Daca ma apuc sa caut prin casa sau buzunare gasesc cativa lei rataciti si tot am bani de ceva mic acolo.

| Silent3025 a răspuns:

Eu personal nu dau 3 bani pe cadourile materiale si nu ma intereseaza ce zic altii! Altii sa ramana cu cadourile materiale care se deterioreaza, insa eu raman intotdeauna cu clipele frumoase, vorbele frumoase, iubirea, etc Prefer sa daruiesc si sa primesc o poezie, un zambet etc. Daca ti-a dat un sarut sincer, e un cadou mai frumos decat o masina de lux.

| Zuzu1991 a răspuns:

Lasa-l, e un BOU imatur care nu stie ce are, in locul tau as fugi de el cu spume
in balarii, iesi pana la piata, dai 2 lei pe cel mai prapadit martisor, si macar e gestul... simbolic

paraseste-l ACUM, CAT MAI POTI!

| Violleta2022 a răspuns:

Este ziua ta de nastere?
De ce trebuia sa-ti ia ceva, cu ce ocazie?

| Adry05 a răspuns:

Dacă face asta în general, sincer nu pune prea mult preț pe tine. cum zici tu, se chinuia să strângă puțin, sau dacă nu putea măcar să fie creativ și să-ți facă el ceva ori măcar să-ți scriu o felicitare de mână sau ia rupă o floare de pe stradă laughing)) pur și simplu a văzut că merge și a lăsat-o așa... din nou, dacă face asta în general, eu mi-aș pune semne de întrebare în locu tău