| alexandraad a întrebat:

Ciclul menstrual poate întârzia de la răceala la ovare (cistita)?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, ciclul menstrual nu intarzie din cauza unei infectii urinare, pentru ca asta este cistita, o infectie urinara, nu ovariana.

"Informatii generale despre cistita:
Cistita este inflamatia vezicii urinare, de obicei cauzata de o infectie a vezicii urinare. Este un tip comun de infectie a tractului urinar, apare in special la femei si este, de obicei, o problema minora. Cazurile usoare se vor imbunatati adesea in cateva zile. Cu toate acestea, unele persoane prezinta frecvent episoade de cistita si pot avea nevoie de tratament regulat sau pe termen lung. Exista, de asemenea, sansa ca cistita sa poata duce la o infectie a rinichilor mai grava, de aceea este important sa solicitati sfaturi medicale daca simptomele dumnaeavoastra nu se imbunatatesc"
https://centrokinetic.ro/......e/cistita/

Ciclul menstrual poate intarzia din cauze hormonale, sarcini sau
cauze necunoscute.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Categoric.

| ancaval a răspuns:

Poate întârzia din multe motive.
Trebuie să mergi la medic pentru tratament, dacă ai ceva probleme. Se rezolvă.