| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU!
Credeti ca e normal sa recunosti ca te masturbezi (ca fata)? Pentru ca la fete mereu au existat controverse și a fost mai tabuu decât la băieți. Dacă ar trebui sa nu ne mai ascundem, cum ar trebui sa o spunem? Toate fetele spun "ew, ce scârbos, "degetica", numai c*****e fac asta"

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In ce context?
De ce te-ar intreba asta cineva? Daca e asa o intrebare intre prieteni, spui "da" pur si simplu si cam atat, nu e frumos sa insiste altii cu intrebarile daca nu esti deschisa cu acest subiect.
Si da, e normal sa recunosti, dar nu are rost sa spui in gura mare.

| romeo78 a răspuns:

Mastur****a nu e ceva rău! Doar, făcut cu plapuma în cap de fete și în văzul lumii de băieți! Chiar pe acest site e plin de băieți care pun întrebări și vorbesc despre mastu****e!
Felicitări pentru curajul de a vorbi deschis despre acest subiect!

| Rd79 a răspuns (pentru romeo78):

De ce pui stelute?

| slayer09 a răspuns:

Masturbarea pe termen lung va dauna, va pune stapanire pe tine si nu te vei mai putea lasa de ea, si vei ajunge sa te lasi in voia poftei si te vei baga cu fel de fel de baieti, cu care vei face sex pentru placere, si vei avea de suferit de pe urma asta. Poate poti ajunge si o fata usoara, vei fi defsimata, si vei avea si alte lrobleme. Asa ca fii inteleapta, nu lasa pofta placerii sa te inrobeasca si fa lucruri bune, gaseste ceva de munca, ajuta pe cineva, fa fapte bune, citeste o carte moralizatoare, uite-te la un film frumos, fa ceva constructiv pentru mintea si sufletul tau. Placerea e doar o amagire.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cui și de ce trebuie să recunoști cuiva chestiuni ce țin de intimitatea ta? Toată lumea se mastur-bează, mare chestie.

| Gofigi a răspuns:

Îs puține fete care recunosc că se masturbeza deși foarte multe fac chestia asta