| LucaAdina a întrebat:

Credeti in chestia cu "blugii astia ma fac grasa' sau 'imi fac fundul prea mare'?laughing Pentru ca eu am o pereche de blugi de o culoare albastra, foarte deschisa si au talia inalta si mi se pare ca ma fac sa par gigantica. Astazi mi-am luat niste blugi boyfriend si pare ca arat ca un model din acela slab. Am auzit la o vanzatoare cum ca "blugii te fac asa cum esti". Voi ce credeti?laughing

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ba da chiar cred, am blugi care-mi fac coapsele sa para foarte mari din cauza cusaturilor, culorii etc, si blugi in care arat perfect normal, cum arat cand n-am pantaloni de exemplu (si aici nu ma refer la blugi negri) laughing))

9 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

La mine, cel puțin, e mai ales din cauza culorii, mi-am dat seama de asta când mi-am luat o pereche de blugi în 2 culori, partea din față e albastru denim normal, partea din spate e bleu. Nu vrei să știi cât de mare mi se pare fundul meu în acel bleu. Îmi plac blugii ăștia de mor dar nu-i port decât toamna-iarna, când am o haină pe deasupra.

Răspuns utilizator avertizat
| Raven a răspuns (pentru nimportequi):

Vai, mersi, ești atât de amabil, văd că doar pe mine m-ai cadorisit cu părerea ta, asta înseamnă că mă placi? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Raven a răspuns:

Dar îmi spun mereu că oricât de mare ar părea, tot nu se compară cu ăsta : ))
http://cdn.lolwot.com/......oty-16.jpg

| Violleta2022 a răspuns:

Nu blugii te fac gigantica, ci chiar acele parti ale corpului sunt probabil mai mari si ies in evidenta.
Ideea de cum iti imaghinezi tu ca vrei sa arati in ei, este una si cum esti in realitate, esti alta.
Adevarul este ca imbracamintea nu te face grasa sau slaba, ci te arata asa cum esti in realitate, doar imaginatia si dorinta ta, iti joaca feste.

| aXy99 a răspuns:

E oarecum adevarat. Spre exemplu niste colanti pe un baiat cu picioare slabe arata oribil, dar niste pantaloni putin mai largi arata bine.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Nu cred ca hainele influenteaza prea mult.
Important este cum ai tu silueta si tot...
Daca esti gras-pari gras
Daca esti slab-pari slab
Hainele pot adauga doar foarte mici detalii si asta depinde de culoare sau forma de exemplu zic eu ca o pereche de pantaloni largi pot da impresia ca esti gras, Dar daca sunt exagerat de largi poti parea slab.
Depinde si cum ai fața.
Cum ai pus emoji-ul acela care se misca? nu-mi dau seama deloc de unde se pun.

| Raven a răspuns (pentru Henrypericolpublic):

Pui : ) ) împreună, unul lângă altul, nu cum le-am pus eu acum și iese laughing