| AnnnnnaXD a întrebat:

Cum credeti ca o sa fie Evaluarea Nationala de anul acesta? Cam ce subiecte banuiti ca o sa pice?

Răspuns Câştigător
| PhoTay a răspuns:

Pai depinde... de ex. la romana eu cred ca o sa fie o poezie la prima vedere in care sa facem o compunere despre mesajul textului (opinia) sau o compunere cu explicarea titlului, iar la matematica aceleasi subiecte usoara la prima parte la a doua ceva logica, iar la subiectul 3 daca cunosti niste formule. si transformari... nu ai nici o treaba.happy

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu cred ca o sa fie nimic din ce nu puteti voi sa faceti, sunt sigura ca nu o sa fie greu.
Eu am dat acum 2 ani si nu subiectele au fost problema cea mare, ci timpul. Sfatul meu e sa nu te panichezi si sa incerci sa te incadrezi in timp...
Mult succes!