| OpenMyEyes a întrebat:

big grin ajutati-ma va rog! E un baiat la mine in scl draguthappy
Ma cunosc bine cu un coleg de'al lui care iese cu mine si prietenii mei.De vreo cateva ori a venit si el si este foarte amuzant si pare de treaba.
Intr'o seara i'am spus colegului acestui baiat(colegul care iese cu noi) sa'mi gaseasca si mie un prieten... dupa cateva exemple mi la dat si pe colegul lui.Am ras si am spus ca nu am sanse la el si ca nu o sa se uite niciodata la mine:-|. El insa a insistat sa vorbeasca cu colegul lui.
A doua zi, mi-a spus amicul meu ca a vorbit cu colegul lui si a spus ca da ar vrea sa fie cu mine.Nu l'am crezut la inceput!(nici acum nu prea il cred)insa el tot spune ca sa am incredere in el ca nu ma minte.
Problema este ca...baiatu respectiv nu da nici un semn ca ar vrea sa fie cu mine:-| pe mess nu vb cu mine iar amicul care a vorbit cu el spune sa incerc eu sa vb cu el! Am vorbit! dar mai departe de partea cu "buna cf? bine tu? bine" nu am trecutsad
Ce sa fac sa vorbesc cu el? cum sa fac sa aflu daca e adevarat cum ca ar vrea si el sa fie cu mine? fundita:*
multumeschappy

3 răspunsuri:
| MissL a răspuns:

Pai intreaba-l pe amicul asta al vostru cei place tipului ca sa stii domniile lui de interes, vorbiti despre cel pasioneaza (masini fotbal, mai stiu eu ce iar place) intreaba-l ce masina ii place, daca vrea sa faca scoala de soferi daca faci vreun sport etc etc, intreaba-l de familia lui, de prieteni, de filme ce filme va plac etc. si daca tot ai ajuns cu el la capitolul filme, propune-i sa vedeti odata un film impreuna, ca sa te apropii mai mult de el, roaga-l sa vina sati instaleze un program la PC (daca se pricepe, baietii de obicei se pricep)... cand iesiti imbratiseazal din cand in cand stai pe langa el, zambestei vorbestei calm si incet, daca nusi da seama dupa toate chestiile astea cal placi si sa faca si el ceva ori e prost ori nu te place, deci eu iti urez succese si sper sa il cuceresti! :*:* bafta multa >big grin

| Shugareala a răspuns:

Incearca sa te apropii ca amica de el, vezi ce muzica asculta, ce sporturi practica, ce ii place sa faca in timpul liber, ce hobby-uri are. si asa incet incet creezi o conversatie.

Apoi intreaba-l daca are un program sau are ceva de facut, si daca nu cheama-l afara, si vorbeste sincer, deschis cu el. Bafta!

| PTL a răspuns:

El daca te iubeste nu te pierdewinking_