| Wesson a întrebat:

Daca o fata se uita in ochii mei in timpul orelor de la scoala, imi propune chestii de genu : "Vrei sa mergem in parc sa ne plimbam cainii?" Da like pe facebook la toate pozele mele, imi zambeste si vorbeste non-stop cu mine prin mesaje, inseamna ca ma place?
Poate intrebarea de sus o sa vi se para mai stupida, insa nu a dat nici un semn ca m-ar placea, semne de genu : Sa imi spuna ca ma place, etc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place.

Ar fi si o alta varianta: ii place felul tau de a fi si vrea sa fiti doar prieteni. De exemplu: Am o colega care stiu cu siguranta ca nu ma place, eu nu o plac, dar suntem foarte buni prieteni. Vorbesc cu ea pe mess si cate 7 ore in continuu, dar nu este vorba de altceva decat o prietenie.

Răspuns utilizator avertizat
| qazwsxedcrfv a răspuns:

Da.

| DorinelHypeDorinel a răspuns:

Sunt 2 metode
1. 75% sanse sa ii placa de tine si asteapta o cerere/invitatie/accept chiar *la invitatiiile ei*
incearca s-o iei de mana, daca te lasa e bine, te place frate
2. 25% sanse
e posibil, ca si in situatia mea sa te "iubeasca" ca prieten, sa socializati, plimbati, sa fii cel mai bun prieten al ei, dar nimic mai mult...